
A finom motorika fejlesztésénél a gyerekek részére a legkülönfélébb feladatokat találhatjuk ki. Ezek a feladatok fejlesztik az aprólékos mozdulatokat, összpontosítást, figyelmet, fejleszti a kézügyességet. Fejlesztik egyben a tapintást, a térben való tájékozódást.
Milyen feladatokat is szoktak ehhez a gyerekekkel játékos formában készíttetni?
- Rajzolás
- Színezés
- Gyöngyfűzés
- Legózás
- Szövés
- Gyurmázás
- Mozaik készítés
- Puzzle
Mindezekkel a feladatokkal játékos formában fejlesztjük gyermekünket, anélkül, hogy ő ezt kényszernek, feladatnak tekintené, hiszen játszik. Sokat számít már, ha kisebb korban elkezdi a korának megfelelő játékokat, hiszen így fel tud készülni az iskolára, a számolás és a betűk megtanulására.
A finommotorika fejlesztéséhez szeretnénk ajánlani színezőinket, amelyek a megjelent mesekönyvek képei alapján készültek. Ezek a képek aprólékos munkát igényelnek ezzel is jobban fejlesztve képességeiket. A mesekönyvek elolvasása után, a rajzok színezése közben pedig a finommotorika mellett a szókincsét is fejleszthetjük, hiszen megkérhetjük, hogy mesélje el a történetet, amit hallott. Ezzel együtt a rövid és hosszútávú memóriáját is fejlesztjük, hiszen emlékeznie kell majd a mesére.
További részleteket a mesekönyvekről és színezőkről itt találsz: Mesekönyvek, Színezők , amelyek játékos formában fejlesztik a gyerekeket.